Discgolfpark

Discgolfpark_Fond Vysočiny

Fond Vysočiny

Dne 4. 9. 2015 byl za finanční podpory Fondu Vysočiny slavnostně zahájen provoz DiscGolfParku v parku Zámeckého hotelu Třešť.Hra vyniká svou jednoduchostí v pravidlech, fyzickou i finanční nenáročností a krásou letícího disku. Oslovuje širokou veřejnost napříč generacemi, je vhodná pro jednotlivce, rodiny i firemní akce. Je to hra s létajícím talířem, která vychází z pravidel klasického golfu, pouze s tím rozdílem, že místo holí a míčku používáte létající talíř. Cílem hry je tedy dopravit disk neboli létající talíř z místa výhoziště do koše na co nejmenší počet hodů. Ten, kdo projde celé hřiště o 9 jamkách s nejnižším skóre se stává vítězem.

Od objevení discgolfu v 70. letech minulého století bylo ve světě postaveno více než 7 000 pevných discgolfových hřišť, z nichž většina je umístěna v městských parcích, na školních pozemcích, v lyžařských areálech a rekreačních oblastech. Více než 80% těchto hřišť bylo postaveno v posledních 6 letech s tím, že toto tempo se každým rokem zvyšujDiscgolf - hlavní informační panel, pravidla hrye. Rostoucí význam discgolfu ve společnosti je možné doložit i zájmem globálních firem, které nabízejí discgolfové produkty. Příkladem budiž značka Vibram s vlastní řadou discgolfových disků nebo značka Keen se speciální discgolfovou obuví.

Zahrát si discgolf v zámeckém areálu můžete přijít i vy. Pokud máte svůj vlastní disk, můžete si přijít zahrát zdarma. Pokud disk nevlastníte, máte možnost si ho vypůjčit na recepci Zámeckého hotelu za kauci 200 korun, nebo si ho za 250 korun zakoupit. Samotná hra je zdarma. Ubytovaní hosté mají disk k dispozici bez zálohy.

Doporučení a tipy:

Každý hráč by měl mít svůj disk, za kterým se po celou dobu hry pohybuje po hřišti. Hra je určená jak pro skupinu osob, tak i jednotlivce. I zde platí pravidlo, čím více osob, tím větší zábava. Maximálně však doporučujeme 8 osob při hře u jedné jamky. Pokud je vás více, rádi se vás organizačně ujmeme, nebo se rozdělíte do skupin tak, aby jedna skupina začínala hru na první jamce, další na druhé jamce a tak dále. Pochopitelně, že ta která začínala na jamce č. 2 ukončí svoji hru až na jamce č. 1.  Všem našim návštěvníkům doporučujeme, aby nás s ohledem na bezpečnost pohybu v parku o své návštěvě informovali. Naši hosté často využívají spojení návštěvy restaurace, či wellness právě s odpolední zábavou při této hře. Na recepci hotelu vás rádi vybavíme hrací kartou a dalšími zajímavými informacemi, zkušenostmi a tipy, jak si hru užít a přitom se příjemně pobavit.

Přejeme příjemnou zábavu!

Více informací Vám rádi poskytneme na recepci hotelu ať už osobně, telefonicky na tel.: +420 567 224 247, nebo e-mailem: recepce@zamek-trest.cz.

Info panel_jamka č. 1

KLIKNĚTE NA OBRÁZEK A PŘEJDĚTE DO FOTOGALERIE

IMG_4126