Zámecký zpravodaj

   Newsletter 11/14          Newsletter 12/14           Newsletter 02/15       Nwsletter 03/15    Newsletter 10/2015

Newsletter_listopad 2014        Newsletter prosinec 2014        Zámecký zpravodaj_únor 2015       Newsletter_březen 2015     Newsletter_říjen 2015


 Newsletter 11/15

Newsletter ZHT_prosinec 2015_02


 

12.12.2014

Ohlédnutí za zámeckým Adventním koncertem,

který se konal 11.12.2014 na Zámku v Třešti.

Adventní koncerty se stávají napříč věkovými kategoriemi fenoménem a nedílnou součástí oslav přicházejících Vánoc. Již dávno nejsou výsadou pouze velkých měst a tzv. "bohaté smetánky", neboť vstupné stálo jen 190 Kč. Letošní první ročník se nám podařilo uspořádat ve spolupráci s komorním orchestrem Harmony Prague, pod vedením pana dirigenta, Štefana Britvíka také na Zámku v Třešti. Ačkoli máme při realizaci prvních akcí tohoto typu vždy trochu respekt a obavy - aby to veřejnost zaujalo, abychom měli dostatečnou podporu, aby nás nezaskočilo něco nepředvídaného, myslím, že můžeme být spokojeni. V čase, kdy každý někam spěchá, si čas nalezlo bezmála 140 hostů. Výraz v jejich tváři byl všeříkající.

Adventní koncert v Zámeckém hotelu Třešť                                    Fotogalerie » »                                  

Krásná barokní hudba, dámy ve večerních róbách, pánové v přesně padnoucích oblecích, všudypřítomná atmosféra Vánoc a spousta dobrého jídla a pití. Když se tyto ingredience soustředí ve správný čas na správném místě, úspěch je zaručený. Děkujeme za laskavé přispění partnerům - Město Třešť, oděvní podnik Vývoj, Třešť, společnost Podzimek & synové, Harmony Prague, FIT-INTERIER, ale také TIC Třešť a další, kteří nám pomáhali s propagací a marketingem. V průběhu večera zazněly skladby „Air“ od Johana Sebastiana Bacha, ale také nádherné tóny plné fantazie od českých hudebních skladatelů jako například "Stará píseň" od Jana Kubelíka, který byl mimochodem také vynikajícím a světově uznávaným houslistou. Kontrast a extravagance skladby "Čtvero ročních dob" (Jaro, Zima) od Antonia Vivaldiho, kterou naprosto ojedinělým způsobem uvedl první houslista a koncertní mistr České filharmonie, pan Miroslav Vilímec. Právě on si svými metaforickými komentáři a úvodem jednotlivých skladem získal pozornost a respekt publika. A závěrem? Závěrem nesměla chybět "Malá noční hudba" od hudebního génia - Wofganga Amadea Mozarta.

Děkujeme za Vaši návštěvu a příjemný večer, který jsem mohli strávit ve vaší společnosti.
Přejeme Vám krásné Vánoce a pokud se nás nechystáte navštívit na Silvestra, těšíme se na vás v roce 2015.

Šimon Jeleňák

 


Betlém a výstava obrazů
Markéty Kočkové a Jany Chasky Tomanové

Výstava probíhá od 11.12.2014 do 31.1.2015 v Zámeckém hotelu Třešť, denně od 8:00 - 20:00 hod.

Malování a tvořivá činnost je můj velký koníček již od útlého dětství. Vždycky jsem toužila malovat věci a lidi podle toho jak je cítím, ne jak vypadají. Začínala jsem malovat portréty a kolem jejich těla jsem pak vytvářela jakousi barevnou auru bylo to zajímavé, avšak pro mé potřeby a touhy nedostačující. Hledala jsem tedy jinou metodu či techniku, která by byla účinnou pro můj dříve ještě nevědomý záměr. Postupně jsem tvoření zanechala, protože přišla má první dcera, práce a běžné povinnosti. Cestou sebepoznání a sebezdokonalování jsem poznala velice krásné a zvláštní lidi, kteří mě svou podporou a důvěrou posouvali v mých skrytých schopnostech a darech které jsem v sobě nosila velice dlouho. Neměla jsem hladký život bez překážek a tím jsem byla nucena na svých vnitřních procesech pracovat velice intenzivně.  Dovedlo mě to až do období, kdy jsem provozovala čajovnu a pomáhala jsem rozvíjet sebe i ostatní. Měla jsem různé aktivity, přednášky a vernisáže, které jsem však nedělala já, ale lidé, které jsem si pozvala. Poskytovala jsem jiným lidem prostor pro jejich seberealizaci a uskutečnění jejich vizí ve prospěch ostatních. Až jednoho dne vešla milá paní, která mě požádala o vystavení jejich obrázků. Souhlasila jsem a poskytla jí prostor. Byla to jakási abstraktní tvorba, která mě úplně osvítila.      

                                    Výstava obrazů Markéty Kočkové                               

 

 

 

 

 

 

 

 

  Fotogalerie » »

V ten daný okamžik jsem věděla, že to je právě to, co celý život hledám. Vyzpovídala jsem paní co to je a hned se přihlásila na kurz ENKAUSTIKY. Dodělala jsem si i lektorský kurz a pustila se do práce. Nejprve papír, potom dřevo a pak jsem se dostala až k plátnu. Pochopila jsem, že včelí vosk je  nejhlubší a nejživější nástroj, který se ke mně mohl dostat. Již asi dvanáct let pracuji s energií a pocity, které mnou prochází. Cítím lidské procesy, energie a pocity, které vibračně ozařují mojí bytost. A tato technika umožňuje tyto pochody zachytit. Nikdy nikdo již nevytvoří kopii obrazu. Ani já sama!!! V tom je tato metoda velice originální a nenahraditelná v mých očích. Pracuje se s horkým voskem a tento materiál tvoří s Vámi. Záleží na přiložení ruky, jemnost či tvrdost, kterou do toho v ten daný okamžik vložíte. Proto nikdo neudělá stejný grif ani tah. V tom je to kouzlo a sama podstata tohoto úžasného materiálu. Když k tomu pak přiložíte i zkušenosti, otevřené vnímání a hluboce vyvinutou intuici, pak je dílo na světě.

 

Malování voskem je pro mě velice silný a účinný zážitek. Jen vědomí toho, že je to jedna z nejstarších technik na Zemi, mě velice naplňuje. Účel mých obrazů je otevřít cestu pro světelnou a léčivou energii přes mojí Duši a přenést jí skrze ruce na prostor, s kterým pracuji. Maluji obrazy intuitivně, ale také i na požádání dle Vašich potřeb. Snažím se otevřít a přijmout energii určenou přímo pro Vás. Obrazy vyzařují léčebnou sílu, která umocní rozvoj Vašeho vnitřního království. Každá bytost je uvnitř krásná a má právo zářit otevřeně kdekoli se objeví. Materiál je většinou plátno různých velikostí, ale je možné zvolit dřevo či voskový papír, který uzavřeme do paspart. Jméno AGLAIA jsem si vypůjčila z řecké mytologie. Záměr je využít archetypálního vzorce jedné z Božích dcer, vcítit se do něj a použít ho pro prospěch každého z Nás. AGLAIA byla nositelkou Světla a Krásy. Tato ENERGIE teď proudí přes mé OBRAZY domů až k Vám. S hlubokou Pokorou a Láskou Vaše AGLAIA.